شما اینجا هستید: دیتالاگر/ کنترلر- دیتالاگر دینامیکی
                             
 دستگاه کنترلرـ د یتالاگر دینامیکی                                                                   Controler- ditalogger Dynamic   

 

 

معرفي:

بسیاری از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی همچون اکچویتورهای دینامیکی، میزهای لرزه و تجهیزات مشابه لرزه ای برای اعمال تاریخچه های لرزه ای و بارگذاری های دینامیکی نیازمند استفاده از دستگاه های کنترلر دینامیکی می باشند.

در واقع دستگاه کنترلر دینامیکی رابط بین تجهیزات دینامیکی همچون اکچویتورها بوده و تمامی مراحل انجام این گونه آزمایش های دینامیکی را به صورت کاملا هوشمند با سرعت بسیار بالا کنترل می کنند. این گونه دستگاه ها مجهز به سیستم کنترلی فرایندها به صورت PID  بوده تا با توجه به شرایط واقعی و تغییرات محیطی همچون سختی خاک و.. سیستم های بارگذاری لرزه ای به صورت کاملا هوشمند عمل نمایند.

با توجه به این مسائل، دستگاه دیتالاگر- کنترلر دینامیکی برای کنترل انواع اکچویتورهای دینامیکی، میز لرزه، دستگاه های تست خستگی و ... توسط شرکت ویرا ابزار آزما طراحی و ساخته گردید.

دستگاه دیتالاگر- کنترلر دینامیکی DYNACNT-16 یک دستگاه جامع با سرعت پردازش ۲۰۰ کیلو هرتز و شامل ۲ کانال خروجی آنالوگ ۱۶ کانال ورودی آنالوگ Single-Ended یا ۸ کانال ورودی آنالوگ Differential و ۸ کانال ورودی دیجیتال می باشد.

با استفاده از این دستگاه می توان بازه گسترده ای از حسگرها شامل حسگرهای آنالوگ در محدوده ولتاژ و جریان و نیز حسگرهای دیجیتال با خروجی TTL  را پردازش نمود.

همچنین این دستگاه، شامل یک نرم افزار جامع بوده که شامل ابزارهای قدرتمند لازم برای انجام بیشتر آزمایش ها و فرایندهای داده برداری می باشد. از جمله ویژگی های این نرم افزار قابلیت تعریف بسیاری از متغیرهای عملیات داده برداری همچون پارامترها، سرعت داده برداری، کالیبراسیون حسگرها، تهیه خروجی داده ها در قالب نرم افزار Office، تعریف و مشاهده زنده داده ها، در طول انجام داده برداری و.. می باشد.

از جمله ویژگی های دیگر این دستگاه می توان به داشتن ۲ خروجی آنالوگ ولتاژ با دقت ۱۶ بیت اشاره نمود که با استفاده از آن می توان بسیاری از پروژه های کنترلی را همچون کنترل و بارگذاری دینامیکی با استفاده از اکچویتورها را میسر نمود. برای این امریک نرم افزار مکملی نیز که به کاربر قابلیت PID را فراهم نموده تهیه شده است.

 

کاربرد:

دریافت داده های خروجی از انواع حسگرها با خروجی آنالوگ ولتاژ، میلی ولت، میلی آمپر و حسگرهای دیجیتال با خروجی TTL، دارای خروجی آنالوگ و امکان کنترل پروژه های PID، پردازش و کالیبراسیون آن ها، مشاهده زنده نمودار تغییرات تمامی پارامترها در چندین نمودار زنده، تهیه خروجی داده ها در قالب نرم افزار Office.

:مشخصات فنی